Adres: ul. Wilcza 31 m.7 kl.A (IV p.)
  00-544 Warszawa
Telefon: 535 880 065
  502 567 840
 Adres e-mail:  sekretariat@pratir.pl

Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00.

RODO

 •  
 •  

Artykuły

  Psychoterapia małżeńska - czy to działa

  Para małżeńska w długoletnim związku, oboje wykształceni, mieszkanie satysfakcjonująca praca, dorastające dzieci. Przez pierwsze lata świetnie się im układało, no może jakieś drobne nieporozumienia, różnice zdań dotyczące wychowywania dzieci. Zadowoleni i szczęśliwi – są przekonani , że tak będzie zawsze. Lata mijały, nie zauważyli kiedy w ich związku pojawiło się pęknięcie, które stopniowo powiększyło się do rozmiarów przepaści. Trudno już było wzajemnie się słuchać, rozumieć a nawet na siebie patrzeć bez grymasu czy ironii. Po nieudanych próbach porozumienia, częściej przypominających walkę niż pokojowe rokowania, decydują się na psychoterapię małżeńską. Na co liczą? 

  więcej →

  Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą

  Zarówno dla osoby, czy też osób zgłaszających się na konsultację terapeutyczną, jak i dla terapeutów, pierwsze spotkanie jest przede wszystkim okazją do sprawdzenia, czy w sprawie, kłopocie, który sprawił, że ktoś się zdecydował na takie spotkanie, ów terapeuta może zaoferować jakąś pomoc. Oferta może oznaczać propozycję jakiejś formy psychoterapii, może to jednak być informacja lub skierowanie do innego specjalisty w ramach instytucji, w której odbywa się spotkanie lub poza nią.

  więcej →

  Co oznacza termin "certyfikowany psychoterapeuta" i "superwizor psychoterapii"

  Krótki tekst wyjaśniający, kim jest certyfikowany psychoterapeuta, a kim superwizor psychoterapii.

  więcej →

  Krajobraz po rozwodzie - Anna Tanalska-Dulęba dla Twojego Stylu

  Trach! Ciach! I po małżeństwie.

  Po rozwodzie możesz wyciąć nożyczkami twarz byłego męża ze wszystkich zdjęć. Ale z życia go przecież nie wymażesz. Tak jak nie wymażesz jego rodziców, którzy zaprzyjaźnili się z twoimi. Nie każesz też dziecku zapomnieć o wujku i cioci. Wszystkich powiązań nie da się przeciąć. I nie warto. O zerwanych więziach rozmawiamy z Anną Tanalską-Dulębą, psychoterapeutką.

  Rozmawia Jagna Kaczanowska

  TWÓJ STYL

  więcej →

  Troje to już tłum - Anna Tanalska-Dulęba dla Twojego Stylu

  Ona i on. Partnerzy, małżonkowie. A skąd między nimi nagle jego mama? Jeździ z nimi na wakacje, w trakcie sporów bierze stronę syna. Albo nastoletnia córka? To jej, a nie mężowi, zwierza się ona. Trójkąt to nie zawsze mąż, żona i kochanek. Para może zaprosić „na trzeciego” kogoś zupełnie innego. Lub... coś innego. Co jest przyczyną? I dlaczego ten obcy bywa zagrożeniem dla związku? Mówi Anna Tanalska-Dulęba, terapeutka.

  więcej →

  Nowy partner stare dzieci - Martyna Figurska dla Charakterów

  Po śmierci męża Krystyna chce ułożyć sobie życie z nowym partnerem, ale to komplikuje jej relacje z córką i synem. Rodzina.. – kto do niej należy? Jakie przeszkody napotyka ten, kto chce stać się jej częścią?

  więcej →

  Bliskość w sam raz - Martyna Figurska

  Jaki jest przepis na „dobry związek”? Tworzą go partnerzy, którzy robią nieomal wszystko razem i są nierozłączni, czy ci, którzy realizują różne pomysły osobno, mają odrębne zainteresowania i pasje?

  tekst: MARTYNA FIGURSKA

  więcej →

  Wszystko przez rodziców - Martyna Figurska dla Charakterów

  Za swoje niepowodzenia często obwiniają rodziców. Cień tego, co doświadczyli w dzieciństwie, oddziela ich od partnerów, dzieci, szczęśliwego życia. Jak Dorosłe Dzieci Alkoholików budują relacje z własnymi dziećmi?

  więcej →

  Siła w grupie - Martyna Figurska

  Terapia grupowa wymaga wysiłku i odwagi - przełamania lęku przed mówieniem o sobie w obecności innych, początkowo obcych, ludzi. Jednak taka forma terapii czasami pomaga szybciej i lepiej niż indywidualne spotkania z terapeutą. Dlaczego?

  Tekst MARTYNY FIGURSKIEJ, który ukazał się w niedawnym numerze czaspomisma Charaktery.

  więcej →

  Zdrada małżeńska a psychoterapia - Karolina Szczęsna

  Zdrada małżeńska bywa wyrazem kryzysu, który toczył się w parze od dawna. Niejednokrotnie też ujawnienie zdrady staje się apogeum tego kryzysu, sytuacją, w której para jest skonfrontowana z koniecznością stawienia czoła rozmaitym problemom, które są jej udziałem. Często jest to tak duże wyzwanie, że ludzie właśnie w tym momencie decydują się na konsultację terapeutyczną, w poczuciu, że będzie im potrzebna pomoc z zewnątrz w zmierzeniu się z zaistniałą sytuacją.

  więcej →