Adres: ul. Wilcza 31 m.7 kl.A (IV p.)
  00-544 Warszawa
Telefon: 535 880 065
  502 567 840
 Adres e-mail:  sekretariat@pratir.pl

Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00.

RODO

  •  
  •  

Psychoterapia indywidualna

Jest to najpopularniejsza forma psychoterapii. Jest to rozmowa, w której uczestniczy wyłącznie pacjent i psychoterapeuta. Sesje trwają na ogół 50 minut i odbywają się 1-2 razy w tygodniu o ustalonej porze. Terapia indywidualna może składać się z kilku-kilkunastu spotkań albo też zająć parę lat, zależnie od motywacji i chęci pacjenta.

To pacjent decyduje, o czym chce mówić w czasie psychoterapii, zgodnie z tym, jakie stawia sobie cele i jakie nadzieje wiąże ze spotkaniami. Myśli o podjęciu psychoterapii niemal zawsze towarzyszy pewnego rodzaju cierpienie i to właśnie ono jest osią, zaczynem rozmowy.  Niekiedy jest to bardzo konkretne cierpienie, dobrze odczuwalne i łatwe do nazwania, ale bywa też nieuchwytne, a jego przyczyna pozostaje ukryta. Psychoterapia daje nadzieję na ulgę właśnie w tego rodzaju przeżyciu.

Terapeuta pomaga w przyjrzeniu się uczuć i myśli towarzyszących rozmowie. Niekiedy pokazuje emocjonalne podobieństwa między sytuacjami spoza gabinetu, z życia pacjenta, a tym, jak tworzy się i zmienia kontakt pacjenta z terapeutą.

Jak każdą formę psychoterapii, także spotkania indywidualne poprzedza konsultacja, w czasie której pacjent określa swoje oczekiwania i wraz z terapeutą określa intensywność i czas trwania terapii, płatności, zasady kończenia spotkań.

Psychoterapeuci indywidualni