Adres: ul. Wilcza 31 m.7 kl.A (IV p.)
  00-544 Warszawa
Telefon: 535 880 065
  502 567 840
 Adres e-mail:  sekretariat@pratir.pl

Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00.

RODO

  •  
  •  

Konsultacje młodzieży

W przypadku osoby niepełnoletniej proces konsultacji rozpoczyna się spotkaniem z rodzicami bądź spotkaniem rodzinnym, na które przychodzi nastolatek wraz z rodzicami, a nawet z rodzeństwem. To pierwsze spotkanie ma służyć zebraniu informacji na temat bieżącej sytuacji rodziny i nastolatka, zgłaszanych trudności oraz oczekiwań co do psychoterapii. Trwa ono półtorej godziny i w miarę możliwości prowadzone jest przez dwójkę terapeutów.

Kolejne spotkanie najczęściej odbywa się z samym nastolatkiem i trwa 50 minut. Podczas tej sesji terapeuta zapoznaje się z perspektywą nastolatka i opowiada mu, czym jest i na czym polega terapia.  
Następnie, w zależności od specyfiki trudności, proponowane są możliwe formy pomocy - takie jak np.: psychoterapia indywidualna, grupowa, konsultacja z lekarzem psychiatrą, psychoterapia rodzinna lub małżeńska, bądź konsultacje dla samych rodziców. Efektem konsultacji może być również decyzja o niepodejmowaniu dalszych działań terapeutycznych.

Jeżeli nastolatek jest niepełnoletni, aby rozpocząć terapię wymagana jest zgoda rodziców, natomiast po ukończeniu 18 roku życia nastolatek zgłasza się na terapię samodzielnie.

Psychoterapeuta młodzieży