Adres: ul. Wilcza 31 m.7 kl.A (IV p.)
  00-544 Warszawa
Telefon: 535 880 065
  502 567 840
 Adres e-mail:  sekretariat@pratir.pl

Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00.

RODO

  •  
  •  

Artykuły

    Bliskość w rodzinie. Więzi w dzieciństwie a zaburzenia w dorosłości

    Autorzy przedstawiają zależności między naszymi więziami i relacjami rodzinnymi w okresie dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bliskości, a funkcjonowaniem emocjonalnym człowieka dorosłego. Omawiają warunki tworzenia ufnej więzi z innymi ludźmi, trudności separacyjne okresu dorastania, tworzenie bliskiej relacji wolnej od lęku w małżeństwie i możliwość odbudowania zerwanej więzi w trakcie terapii pary.

    więcej →

    Patrząc w słońce

    Kolejna znakomita książka wybitnego amerykańskiego psychoterapeuty.
    Yalom analizuje doświadczanie lęku przed śmiercią, metody radzenia sobie z nim, a także jego pozytywny wpływ na nasze życie. Rozmyślania opiera na swoich doświadczeniach osobistych i zawodowych. Korzysta z dorobku filozofii i wielkiej światowej literatury, także książek, które wszyscy pamiętamy z dzieciństwa.

    więcej →

    Uratuj mnie

    Pograniczne zaburzenie osobowości. "Co to, do diabła, takiego?" - wściekała się Rachel Reiland, kiedy znalazła tę nazwę w papierach, które dostała, opuszczając szpital psychiatryczny. Miała wtedy dwadzieścia dziewięć lat, męża, dwoje dzieci i pracował jako księgowa. Wkrótce okazało się, że ta diagnoza pomogła wyjaśnić jej wcześniejsze niekonwencjonalne zachowania, takie jak wybuchy gniewu, próby manipulowania innymi, myśli samobójcze, a także używanie narkotyków, anoreksję i częste zmiany partnerów seksualnych.

    więcej →

    Podstawy terapii traumy

    Publikacja ta to przełomowy i praktyczny poradnik na temat leczenia traumy młodzieży i dorosłych. Łączy różne podejścia do wielu rodzajów następstw traumy. Autorzy koncentrują się na empirycznym wsparciu technik terapeutycznych oraz kluczowej roli relacji między terapeutą a pacjentem. Osobny rozdział poświęcili zastosowaniu środków psychoaktywnych w leczeniu pacjentów dotkniętych traumą i ich ograniczeniom.

    więcej →

    Terapia skoncentrowana na osobie

    Terapia skoncentrowana na osobie jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej wymagających form terapii, ponieważ nie opiera się ona na technikach terapeutycznych – skuteczność terapeuty jest rezultatem jego własnej pracy i ciągłego doskonalenia osobowości. Autorzy książki właśnie na aspekt doradztwa zwracają szczególną uwagę.

    więcej →

    Diagnoza psychoanalityczna

    Pierwsza od wielu lat książka, która w sposób przystępny przedstawia psychoanalityczną teorię osobowości i jej implikacje praktyczne. Ta obszernie wyjaśniająca wszystkie zagadnienia praca jest źródłem wiedzy zarówno dla profesjonalistów, jak i studentów. Dla czytelników zorientowanych psychodynamicznie stanowi znakomite wprowadzenie do diagnozy psychoanalitycznej.

    więcej →

    Psychiatria psychodynamiczna w praktyce klinicznej

    W Psychiatrii psychodynamicznej w praktyce klinicznej, książce wyjątkowej i niezwykle wartościowej, Glenn Gabbard łączy teorie umysłu stosowane w praktyce klinicznej z danymi uzyskanymi w najnowszych badaniach nad mózgiem. Nowe, uzupełnione wydanie klasycznej już pozycji w literaturze przedmiotu pogłębia koncepcje psychodynamiczne, pomaga w lepszym zrozumieniu pacjentów i poprawia skuteczność leczenia. Jest to niezwykle istotna książka na liście lektur każdego klinicysty.

    więcej →

    Psychoterapia skoncentrowana na emocjach

    Lekarze kliniczni już dawno zdali sobie sprawę z fundamentalnego znaczenia emocji w procesie zmian terapeutycznych. Ta ciesząca się dużą popularnością publikacja, oparta na wieloletnich doświadczeniach klinicznych oraz pracy dydaktycznej i badawczej autorów oraz ich współpracowników, w jasny sposób przedstawia rady mające na celu zintegrowanie metod pracy z ich własną praktyką kliniczną. Książka stanowi bezcenne źródło wiedzy dla terapeutów, bez względu na ich orientacje i wyznawane poglądy naukowe, którzy pragną osiągać możliwie najlepsze efekty w swojej pracy klinicznej.

    więcej →